21.8 °C
- cm
0/11 v provozu
Máte to za bukem

O nás

Jsme moderní a stále se rozvíjející horský areál, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Skibukovka totiž spojuje 5 sjezdových tratí, které vedou na Bukovou horu z tradičního střediska Čenkovice a z mladého moderního areálu Červené Vody. Ten vám nabídne dvě nejdelší sjezdové tratě Orlických hor a nejmodernější čtyřsedačkovou lanovkou, která jako jedna z mála v České republice poskytuje komfort v podobě vyhřívaných sedaček. Sedačky jsou navíc kryté „bublinou“ chránící lyžaře a snowboardisty při méně příznivém počasí.

Na straně od Červené Vody je pro návštěvníky připraveno 5 parkovacích ploch přímo na dojezdu sjezdovky o kapacitě 400 vozů, vč. nabíjecí stanice pro Elektro-vozy. Samozřejmostí jsou stání pro karavany a obytné vozy s připojením na samostatně měřená odběrná místa elektřiny.

Areál je snadno dostupný z hlavních silničních tahů, tudíž každý si může vybrat výhodnější trasu, jelikož zde platí jeden společný skipas! Součástí služeb jsou Apres ski bary na obou stranách, moderní restaurace, půjčovna se servisem a výuka lyžování a snowboardingu od zkušených instruktorů lyžařské školy v jejich kid parku. Velkým lákadlem na Bukovce se staly funparky, snowparky a různé zábavné zóny, které baví celé rodiny!

Díky mnohaleté tradici Čenkovic v oblasti zimních sportů a horské turistiky, je v tomto malebném údolí velké množství ubytovacích kapacit různých kategorií. Parkuje se zde na obecních parkovištích a pochopitelně zde naleznete řadu aktivit, které nabízejí jednotliví ubytovatelé. Na straně mladší Červené Vody se nově, avšak ve velkém, budují ubytovací kapacity v podobě penzionů a apartmánů a současně v budoucnu přibude nová restaurace a vyhledávaný wellness. Je na co se těšit!

Buková hora se svou výškou 958 m n.m disponuje překrásnými výhledy do všech stran širokého okolí. Současně zde prochází řada turistický i lesních tras, které jsou ideální pro pěší i cyklo turistiku. Díky tomu to sem táhne návštěvníky i mimo zimní období.

V letním provozu se můžete nechat vyvést lanovou dráhou jako pěší turisté i jako cyklisté se svými koly. Skibukovka v létě pořádá různé víkendové akce pro celé rodiny, jako Lanovkou za pohádkou za sedmero úkoly, oblíbený a programově velmi pestrý Bukovka fest, závod mladých nadšenců Dětský downhill či kulturní akci pro široké okolí Zvěřinové hody s muzikou. To je výčet pár témat z nabídky. Pro trochu adrenalinu si můžete vyzkoušet jízdu (sjezd) na horských koloběžkách nebo zábavnou jízdu na horských tříkolových kárách, které zvládnou i starší děti.